Tagasi
* Nimetus: SPIRAAL
Kirjeldus: Konkursi eesmärk on ühendada Eesti Kunstiakadeemia (EKA) funktsioonid ühte hoonetekompleksi, mis seni on paigutatud erinevatesse hoonetesse Tallinna Kesklinnas. Suur funktsioonide konsolidatsioon ühes kohas lähendab erinevate institutsioonide osad ja lahendab praktilised probleemid, kuid potsentsiaalselt võib vähendada EKA isolatsiooni linna kontekstis. Selles näeme väljakutset ja võttes arvesse unikaalset, tihedalt hoonestatud arhitektuuri, pakume üldsusele avatud ruumid integreerida kompleksi sisemusse.
Taotledes avalikkuse ja EKA kogukonna koostoimet, avame olemasolevate ruumide sissepääsud ja loome avalike ruumalade spiraali. Spiraal tõuseb, läbides mitmeid tasapindasid ja ühendab siseruumid ning eraldi hooned (korpused) omavahel. Tekkinud avarus on tähtis tsirkulatsioonile ja on täidetud üldruumide (hall, galerii, kohvik, raamatukogu, üldauditooriumid ja töökojad) ja üldõpperuumidega (auditooriumid, seminarid, joonistus- ja maaliklassid). Erinevatel tasapindadel
ühineb spiraal erinevate EKA teaduskondade loominguliste ruumaladega, ergutades sellega distsipliinidevahelist koostööd.
Tunnuspilt:
SPIRAAL_1_EKA.pdf (0.57MB)
SPIRAAL_2_EKA.pdf (2.14MB)
SPIRAAL_3_EKA.pdf (0.57MB)
SPIRAAL_4_EKA.pdf (0.56MB)
SPIRAAL_5_EKA.pdf (0.47MB)
SPIRAAL_6_EKA.pdf (0.81MB)
SPIRAAL_7_EKA.pdf (0.41MB)
SPIRAAL_8_EKA.pdf (0.27MB)
SPIRAAL_tekst-ja-ruumiprogramm.pdf (0.08MB)
Tagasi